Poznaj korzyści

Zimno jest teraz gorące. Odkryj naukę stojącą za największym trendem w dziedzinie regeneracji i dobrego samopoczucia. Regeneruj się szybciej, śpij lepiej, myśl jaśniej i zyskaj na witalności. Przeczytaj i dowiedz się w jaki jeszcze sposób kąpiele lodowe mogą Ci pomóc.

WIEDZA

Wzrost energii

Popraw skupienie, produktywność i koncentrację

Stań obok wanny z zimną wodą Tube i przygotuj się do Twojej nowej „podróży”. Obserwuj swoje myśli i reakcje fizyczne, które pojawiają się, zanim jeszcze dotkniesz wody. Wykorzystaj swój oddech czyli Twój największy sojusznik w tej wyprawie. Głębokie oddechy przygotują grunt pod Twoje zanurzenie. Zaakceptuj stojące przed Tobą wyzwanie i ponownie połącz się ze swoim celem. Zaraz zaczynamy.

Literatura naukowa

WIEDZA

Wzrost metabolizmu

Zwiększ witalność, długość życia i spalaj tłuszcz

Wydajność metaboliczna jest jednym z najważniejszych wskaźników długowieczności i odpowiedniej jakości zdrowia i życia. Wykazano, że zanurzenie w zimnej wodzie zwiększa tempo metabolizmu nawet o 350 %, wzmacnia funkcję mitochondriów i poprawia wrażliwość organizmu na działanie insuliny. Badania sugerują również, że aktywacja brunatnej tkanki tłuszczowej może pomóc w naprowadzeniu organizmu na tryb spalania tłuszczu, co w konsekwencji może prowadzić do zmniejszenia obwodu talii.

Literatura naukowa

WIEDZA

Popraw swoje zdrowie psychiczne

Zmniejsz lęk, uodpornij się na stres i popraw swój nastrój

Bodziec zimna aktywuje wzrost stężania naturalnych substancji poprawiających nastrój, takich jak endorfiny i dopamina, nawet o 250%! Jest to już gwarant zwiększenia poczucia wartości i poprawy nastroju. Ponadto wiadomo, że indukcja białka szoku zimnego RBM3 chroni przed neurodegeneracją, wyostrza funkcje poznawcze i promuje neuroplastyczność u ludzi.

Literatura naukowa

WIEDZA

Zmniejsz przewlekły stan zapalny

Poczuj siłę, elastyczność i hamuj działania prozapalne

Przewlekły stan zapalny może prowadzić do chorób autoimmunologicznych i innych negatywnych skutków zdrowotnych. Zanurzenie w zimnej wodzie może być pomocne w zmniejszeniu „nadaktywności” zapalnej układu immunologicznego, zmniejszeniu bólu pomagając w poprawie jakości życia.

Literatura naukowa

WIEDZA

Zmniejszenie bólu mięśni

Przyspiesz regenerację, popraw mobilność i zwiększ wydajność

Zanurzenie w zimnej wodzie stało się jedną z najpopularniejszych strategii regeneracji stosowanych przez sportowców podczas treningów i na zawodach. Przegląd piśmiennictwa obejmujący metaanalizę 68 artykułów wykazał, że zanurzenie w zimnej wodzie zmniejsza stan zapalny, usuwa bolesność i odczuwalne zmęczenie oraz „drastycznie” przyspiesza regenerację organizmu.

Literatura naukowa

WIEDZA

Poprawia jakość snu

Żyj każdego dnia z maksymalną energią

Sen jest podstawą zdrowia i dobrego samopoczucia. Wykazano, że zanurzenie w zimnej wodzie poprawia efektywność snu poprzez obniżony poziomu kortyzolu w nocy, mniej nocnych wybudzeń i lepszy rytm dobowy dzięki lepszej termoregulacji wynikającej z aktywacji brązowej tkanki tłuszczowej.

Literatura naukowa

WIEDZA

Wzmacniaj funkcje immunologiczne organizmu

Indukuj swoje zdrowie

Prawidłowa odpowiedź immunologiczna zwalcza nie tylko infekcje i patogeny, ale także wspiera regenerację organizmu. Zanurzenie w zimnej wodzie wyzwala proces zwiększenia liczby białych krwinek (w tym limfocytów T) oraz zmniejsza reakcje autoimmunologiczne i przewlekłe stany zapalne.

Literatura naukowa

WIEDZA

Popraw funkcje poznawcze

Zwiększ percepcję bodźca, selektywną uwagę i funkcje wykonawcze

Niski poziom noradrenaliny jest znaną przyczyną depresji, zmniejszonej koncentracji i obniżenia funkcji poznawczych. Szok organizmu związany z zanurzeniem w zimnej wodzie wywołuje silną reakcję ze strony noradrenaliny poprawiając czujność, skupienie, uwagę czego efektem będzie też poprawa nastroju. Co więcej, wykonywanie zadań poznawczych lub gier umysłowych podczas sesji kąpieli w zimnej wodzie może pomóc poprawić pamięć i funkcje wykonawcze.

Literatura naukowa

WIEDZA

Wsparcie regeneracji sportowej i wzrost wydolności

Walcz z bólem, zmniejsz zmęczenie

Zanurzenie w zimnej wodzie skutecznie zmniejsza bolesność mięśni po wysiłku fizycznym. Bóle mięśni są częstym problemem wśród sportowców i mogą ograniczać ich zdolność do osiągania najlepszych wyników. Zanurzenie w zimnej wodzie zmniejsza bolesność mięśni poprzez zmniejszenie poziomu kinazy kreatynowej (CK) we krwi. Wykazano również, że zanurzenie w zimnej wodzie zmniejsza zmęczenie poprzez wpływa na poprawę przepływu krwi przez mięśnie. Kiedy ciało jest wystawione na działanie zimnej wody, naczynia krwionośne zwężają się, co pomaga poprawić przepływ krwi do mięśni. Poprawiony przepływ krwi zmniejsza zmęczenie i wpływa na poprawę wyników sportowych.

Literatura naukowa

The influence of cold water immersions on adaptation following a single bout of damaging exercise. European journal of applied physiology, 105(4), 615-621.

Effect of hydrotherapy on the signs and symptoms of delayed onset muscle soreness. European journal of applied physiology, 102(4), 447-455.

Michael Phelps’ Secret Weapon: ‘Cupping’. NBC News. Retrieved from https://www.nbcnews.com/health/health-news/michael-phelps-secret-weapon-cupping-n618926.

How Cristiano Ronaldo’s obsession with cold-water immersion helps explain his incredible longevity. The Telegraph. Retrieved from https://www.telegraph.co.uk/football/2017/11/10/cristiano-ronaldos-obsession-cold-water-immersion-helps-explain/.

All Blacks reveal secrets of their post-match recovery. New Zealand Herald. Retrieved from https://www.nzherald.co.nz/sport/all-blacks-reveal-secrets-of-their-post-match-recovery/LJLEPBRUBUH25WUZG6CAEPZO6U/.

Cenimy sobie możliwość bezpośredniego kontaktu i rozmowy, dlatego wypełnij formularz i zacznijmy konwersację. Chętnie doradzimy słuchając Twoich potrzeb.

    Napisz do nas